Makromed MMC-dən Farmakonəzarət və Arzuolunmaz Hadisələr üzrə Təlim
???? 11 mart 2024-cü il tarixində Makromed MMC tərəfindən "Farmakonəzarət və Arzuolunmaz Hadisələr haqqında Ümumi Məlumat" adlı təlim təşkil olunmuşdur. Təlimin məqsədi yerli qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq, əməkdaşlıq etdiyimiz şirkətləri məlumatlandırmaq və farmakonəzarətin əhəmiyyətini vurğulamaq idi.
Tədbirin açılışını Makromed MMC-nin təsisçi direktoru Anar Lətifov edərək, farmakonəzarətin qlobal əhəmiyyəti və dərman təhlükəsizliyinin təmin olunmasında oynadığı rol haqqında fikirlərini bölüşmüşdür.
???? Təlimdə 160-dan çox iştirakçı yer almışdır. Təlimçi, Makromed MMC-nin farmakonəzarət üzrə mütəxəssisi Nərgiz Rəhimova, iştirakçılara farmakonəzarətin tarixi, qlobal əhəmiyyəti və aktual məsələləri barədə geniş məlumat vermişdir. Eyni zamanda, arzuolunmaz hadisələrin növləri və ötürülmə qaydaları haqqında ətraflı məlumat təqdim edilmişdir.
???? Təlimin sonunda interaktiv sual-cavab və müzakirələr aparılmış, iştirakçılar mövzu ilə bağlı fərqli baxış bucaqlarını bölüşmüş və aktiv iştirak etmişlər. Təlimin uğurlu keçdiyini nəzərə alaraq, iştirakçılara daha sonra sorğu linki göndərilmişdir. Şirkətlər bu mövzunun aktuallığını vurğulayaraq, farmakonəzarət sahəsində belə maarifləndirici tədbirlərin davam etdirilməsinin vacibliyini qeyd etmişlər.
Makromed MMC olaraq, farmakonəzarətin inkişafına və təhlükəsiz dərman istifadəsinin təmin olunmasına töhfə verməkdən məmnunuq!